Türkiye’de Lilly

Lilly Türkiye’ye hoş geldiniz.

Lilly, Türkiye'deki faaliyetlerine 1950'lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır.

25 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet gösteren Lilly, endokrinoloji (diyabet, osteoporoz), merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, dermatoloji (psoriasis, atopik dermatit, alopesi areata), romatoloji (romatoid artrit, psöriyatik artrit, aksiyel spondiloartrit), migren ve erkek sağlığı alanlarında çeşitli ürünlerini Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır.

Ödüllerimiz 

  • Dünyanın saygın kuruluşları arasında yer alan Top Employers Institute tarafından her yıl yapılan bağımsız Top Employers araştırmasında, Lilly İlaç, üst üste üç kez Türkiye’deki en iyi işverenler arasında yer alarak, Top Employers Türkiye 2018, 2019 ve 2020 sertifikalarının sahibi olmuştur.

  • İnsan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Aon Hewitt’in 2017 Aon Best Employers – En İyi İş Yerleri programı kapsamında Türkiye’nin en geniş kapsamlı iş yeri araştırmasında, Lilly İlaç üçüncü kez Aon Best Employer unvanını almıştır.

  • Lilly İlaç, etik liderlerin yetiştirilmesine öncülük etmek ve gençlerin etik değerlere sahip çıkmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından verilen ETİKA Türkiye Etik Ödülü’nü üst üste dokuz kez kazanmıştır.